Marc Jacobs’a ibadet ediyorum. O benim favorim. Gerçekten, bence dokunduğu her şey parlak, birçok insanın sevmediği şeyler bile. Asla eBay yapmayacağım tek çanta (ve beni ve el çantalarımı tanıyan herkes sonunda her şeyi ebay olduğumu biliyor) birkaç yıl önce siyah stam. Bu yüzden Megs bana New York Moda Haftası’ndan bir gösteri yazmak isteyip istemediğimi sorduğunda, tepkim çok ya da daha azdı, “Marc Jacobs !!!!!! 11 !! 1!” Çünkü en fantastik olanlardan biri Hedefli bir moda yazarının hayatındaki anlar, gitmeseniz bile New York Moda Haftası’nın önde gelen şovlarından biri hakkında yazma fırsatıdır (ve ayrıca, şovu her zaman geç başlar, o diva).

Peki Marc bu sezon bizim için ne yaptı? Pek çok şey canım.

80’lerin şekilleri – şekillerde belirgin, abartılı alımlı kazaklar ve blazerler, hem parlak hem de pastellerde tekrarlayan bir unsurun yanı sıra burada ve orada biraz gri idi. Tipik olarak, maksimum etki için uzun, sıska, yüksek belli eteklerle eşleştirildi-altta çizilen ince çizgiye kıyasla, cesur şekilli üstler çok daha çarpıcıydı.

Brights, bazı durumlarda pastellerle karıştırılmış – Bence Kobalt mavisi, Royal Purple’ın sonbahar için şekillendirdiği bahar ’09 için olacağını düşünüyorum. Mutt renkli parlak parçalar tipik olarak bir sanat okulu öğrencisi görünümü için yumuşak renkli, tipik olarak desenli pastellerle karıştırıldı-trendin bu kısmını dikkatle giyin. Benim için, şovun en önemli olaylarından biri, birçoğu koleksiyonun birçok çarpıcı elbisesinde menekşe ve kobalt rugby çizgileri ile karıştırıldığında, parlakların diğer parlaklarla karıştırılmasıydı.

Birçok cinch Waist-çok az istisna dışında, Jacobs’un sergilendiği 53 görünümün tamamı, geniş, atık çirkin bir kayış veya kanat ile vurgulandı. Bu aksesuarlardan yoksun olan kıyafetler bile bir çeşit bel vurgusuna sahipti ve daha mutlu olamazdım. Herkes en ince noktalarıyla daha iyi görünüyor ve görünüşe göre bize tüm bu gerçeği hatırlatmak için Ekselansları Marc Jacobs’a ihtiyacımız vardı. Hayatımın geri kalanında bu estetiği mutlu bir şekilde kucaklardım.

Katmanlar, katmanlar, katmanlar – Her birinin kızların ne kadar giydiği göz önüne alındığında, daha önce tartışılan kayışların muhtemelen modellerin orada bir yerde minyon çerçeveleri olduğunu bildirmek için gerekiyordu. Ceketler, yelekler, kazaklar, tank tepeleri, elbiseler, etekler, pantolon, her şey – hepsi aynı anda Jacobs pistinde bir görünüm yaptı. Modellerin birçoğu en az bir büyük ‘ifade’ mücevher parçası ve tipik olarak bacaklarının yarısına bağlanan ayakkabılar vardı. Project Runway’in Michael Kors’un dediği gibi, “Bu orada en iyi görünüm”.

Metalik (ama çok Bling-y değil) Kumaş Galore-Bu muhtemelen şovun en sevdiğim parçasıydı. Kumaşın çoğunda ince bir parlaklık vardı (çok fazla yarı rhiny gri ve altın) ve kesinlikle çarpıcı (ama bir şekilde modern) brokardan yapılmış birkaç parça vardı. Eğer biri brokar modern yapabilirse, Bay Jacobs ve ben siyah, gümüş, kobalt mavisi ve altından yapılmış brokar ceketlerinden biri için birini öldürürdüm. Umarım bu eğilimin yakalanması için kutsal olan her şeye, çünkü böyle kumaşlarla görünüm son derece cilalı ve şıktır ve fiyat aralığımda bir şeyler yapan tasarımcıların Jacobs’un liderliğini yakalamak için olmasını isterim.

Birçok insanın resimlere bakacağını ve “Bu Amanda Kız ne düşünüyor? Bunu sevmek için kesinlikle çılgınca, ”ama bir Marc Jacobs şovu için gerekli olan, tüm kıyafetleri zihinsel olarak yapılandırmaktır – parçalara ayrılmış, bu eşyaların çoğu skinny jeans gibi çok daha fazla yaya seçenekleriyle eşleştirildiğinde son derece giyilebilir. ve daireler (ve bazen, biraz değiştirildi – çok sayıda koleksiyon, kıyafetler üretilmeden ve perakende satışa gönderilmeden önce işleri biraz hüküm sürüyor). İster beğenip beğenmeseniz de, Bay Marc bugün moda olan en etkili tasarımcıdır – Koleksiyonunun birçok ucuz versiyonlarını yakınınızdaki A Forever 21’de görürseniz şaşırmayın.

Stil üzerinden görüntüler