, Christina Passariello’nun son bir Wall Street Dergisi makalesinde, Louis Vuitton’un yanı sıra Louis Vuitton’un yanı sıra logo-kaplı torbalarla, Moda İşletmesinin Throes’un bir sürü şaşırtıcı paradox’u keşfetti – tam olarak, kirli lüks yerine kitlesel pazar tüketimi ile bağlantılı bir iş olmaksızın bir iş olmadığı için pek çok insanı nasıl sunuyorsunuz? En azından şimdi ideal, LVMH, bu sorunun seçeneğinin, tahtadaki maliyetleri arttırmak için olabileceğine inanıyor. Vuitton’un büyümesi son aylarda yavaşladı, çünkü Çin gibi gelişmekte olan pazarlarda lüks aç tüketiciler hızla çok daha sofistike olmak; Özünde, Markanın görünür bir sembolü olmasının yanı sıra, Vuitton’un ekmeği ve tereyağı olan logo kaplı tuval parçaları yerine ince deri çantaları istiyorlar. Peki, tam olarak, bir maliyet zammı nasıl yardımcı olabilir?

Passariello’dan bahsederken, Vuitton’un son başarısı, markanın fantezi tuval parçaları için giriş düzeyinde high-end tüketicilerinin şehvetinde öngörülmüştür. Bu grup, Vuitton’un tüketici tabanının en değerli olanı olduklarından, Vuitton’un fiyat artış yöntemiyle en çok etkilenen kişi olacaktır; Markanın riff-raff hakkında düşündüğü şeyden birkaçını kaybetmek için, Execs, piyasanın en üstünde yeni müşteriler elde etmeyi amaçlıyor. Sonuçta, Hermes, maliyetlerini düzenli olarak artırır (ya da en azından bu şekilde hissediyor) yanı sıra, kayıt oranlarında büyüyor, belki medyanın türünden mahrum ki, markanın çekilmesi 500 dolarlık bir satın alma işleminin üstünde 500 doların üstesinden gelmiyor. Eğer Vuitton hermes alamıyorsa, ikizlikte olmaya çalışmaya çalışırken cehennem-bükülmüş görünüyor.

Hermes, elbette, en fazla nakit tüketicilerin floşluğuna hitap eden şeyin bir parçası olan, konuşacak olan bir giriş seviyesi bölümüne sahip değildir. Birkinkin olarak, hiç olmadığı kadar talepte olduğu gibi, marka, münhasırlık-karlılık ipi, iş dünyasındaki herhangi bir kişiden çok daha iyi, yanı sıra, ödenen masrafları korumak için 190 dolarlık kritik torbalara sayılmaz. Neredeyse hiç başka bir iş yok, ancak Vuitton’un bildirilen büyüme yönteminin ikinci bölümünün, alt türünü, çok daha pahalı deri torbalarının yanı sıra popüler tuvalinin aksesuarlarını vurgulayarak, en azından sona ermediğini gösteriyor. Benzer bir marka olmak, en azından satın alma halkının gözünde. (Tabii ki, bu anahtarlıklar ve tabii ki, sadece biraz daha yüksek bir fiyata kolayca temin edilecektir.)

Vuitton, markanın daha ünlü, daha ünlü, daha az pahalı çantalarının çok daha ünlü, daha az pahalı torbaları tarafından sık sık gölgede bulunan muhteşem, neredeyse logo içermeyen deri seçenekleri var, ancak bir şeyin lehine çok daha genel olarak lüks? LV’nin logo çantalarını aldıysanız, maratanın artık ilginizi yerine getirmek istemediğinizi sizi rahatsız ediyor mu? Yorumlarda tam olarak ne hissettiğinizi anlamamıza izin verin.