, Purseeblog mahallesine yepyeni bir Chanel geleneksel flep çantası satın almanın hala mantıklı olup olmadığını sordum , düzenli maliyet artışlarına ve kalite argümanına rağmen. Yayın, fantastik bir sohbet teklifinden memnun kaldı, çok sayıda ziyaretçi, önceden sevilen Chanel’i satın almam gerektiğini belirten bir butikte bir flep üzerine 5.600 $ (veya daha fazla!) Bırakmam gerektiğini belirtti.

“Bu miktarın yarısını, Goyard, Gabriela Hearst, Celine veya Louis Vuitton gibi her yerde bulunan ünlü bir çantaya yatırabilirsiniz. Gerisini de kurtarın. Tasarruf ettiğiniz oranda küçük bir konut veya ticari mülke pratik olarak geri ödeme yapabilirsiniz ”dedi.

Başka bir kişi şöyle dedi: “Yapmazdım. Fiyatlandırma, yöntemi denize düşürdü ve yüksek kalitenin çok daha fazla sorunu olduğu gibi görünüyor. Bu miktarda parayı korumak çok daha iyi yapabilirsiniz. ”

Ne yazık ki, işleri kendi başıma anlamam gerekiyordu. Birkaç ay sonra, ailesiyle birlikte Paris’e bir gezi yaparken, tasarruf ettiğim parayı kullandım ve 5.600 dolara yeni bir orta geleneksel flep çantası aldım. Bu, 2018’in 5.300 $ maliyetinden neredeyse altı artış oldu. Unutmayın: Birçok maliyet tasarrufu planı bir yılda bu kadar artmaz. Bu yeterince fakir olmasaydı, 2010 yılında çanta giderleri 3.000 doların biraz altında.

Büyük olasılıkla neden neden satın aldığımı merak ettiğinizi anlıyorum, özellikle de akıllı bir para karar olmadığı konusunda sahip olduğum tüm bilgiler ve araştırma çalışması. Tüm belirtebileceğim, bir çanta arayışında olduğunuzda, bazı durumlarda başka hiçbir şey önemli değil. Satın alımlarımı mutlaka yatırım olarak görmüyorum, bu yüzden benim için bu benim rüya çantalarımdan birini koleksiyonuma eklemekti.

Aylar sonra, bu durumla ilgili en kötü yanı, çantayı kullanmaktan biraz korkmam. Tüm bu paraya mal olduktan sonra, çalınır veya hasar görmüş olsun, bunun için korkunç bir şey olacağından endişeleniyorum. (Bu biraz irrasyonel bir duygu, biliyorum, ancak bu duyguda yalnız değilim. Diğer ilk kez Chanel alıcıları da bana benzer duygular ifade ettiler.)

“Maliyet çirkin. Bir çantaya 5000 $+ harcamak için para bir ortamda değilim. Yıkar veya çalınırsa ne olur? Yoksa karda mı azalıyorum? ” TPF’de bir birey oluşturdu.

2018’de, MEGS daha önceki bir Chanel maliyet artışını bildirdiğinde, maliyetlerin neden bu kadar hızlı ve keskin bir şekilde artmaya devam etmesini tercih edemeyen sadık forum üyelerimiz de dahil olmak üzere öfkeye ve tüketicilerin ağırlaştırılmasına değindi. , daha da önemlisi, yüksek kalite neden maliyet artışı ile eşleşmiyor. Bununla birlikte, yönettiği gibi, insanların tam olarak ne kadar şikayet etse de, Chanel’in inandırmasını değiştiriyor gibi görünmüyor – ve talep yavaşlamıyor gibi görünüyor.

Bu, bu yılın yaklaşan maliyet artışıyla açıkça kanıtlanmıştır. Torba stiline ve boyutuna bağlı olarak, 200 $ ‘dan 600 $’ a yükselmesi beklenen maliyetlerle, geleneksel flepler de dahil olmak üzere bir avuç Chanel torbası Hermes’e ve Birkin Bölgesi’ne yer değiştirecektir. 8.000 ila 10.000 $ (henüz!) Perakende satış yapmasalar da, jumbo veya maksi boyutunda bir Chanel geleneksel flep o kadar da uzak değil.

Bu noktada, kalbiniz hala Chanel’e ayarlanmışsa (tıpkı benimki gibi), önceden sevilen rotaya gitmek mantıklı. “Harika” veya “mükemmel” durumda bir Chanel arayın ve aynı zamanda özgünlük kartını ve hatta belki de toz torbasını ve orijinal kutuyu içerdiğinden emin olun. Ne satın aldığınızı gerçekten anladığınızdan emin olmak için resimlere dikkatlice bakın (çok sayıda konsinye ve satıcı sitelerinin fantastik iade politikaları olmadığı için). Endişeliyseniz, site 30 günlük bir iade politikasına sahip alıcıları ve altı aylık bir geri alım programını (size para tutarını sağlayacak olan FashionPhile’da önceden sevilen bir Chanel satın almaya bakın. Başlangıçta ödediğiniz şeyin yüzde 70’i. Bir mağaza kredisi değil!) Sadece bu değil, önceden sevilen satın almak tehlikeyi de alıyor ve bu çantaları da kullanmaktan endişe ediyor.

Bir TPF kullanıcısı, “Önceden sevilen en iyisi, Chanel, Hermès ve bu konuda endişe duyduğuna inanıyorum” dedi. “Yüksek kaliteyi önceki ve günümüzde karşılaştırın ve daha iyi kullanılan yüksek kalitenin doğru olması. Bu da daha az maliyetli, bu yüzden yararlı nedenlerden dolayı bunun en iyi yöntem olduğuna inanıyorum. ”