Fendi baget, modern çanta geçmişinin en önemli çantalarından biridir ve bu kültürel olarak ünlü çantanın yeniden canlanması onu popülerliğe geri döndürerek sonsuza dek moda tarihinin bir parçası olarak kalmasını sağlar. Bu sezon Fendi, Silvia Venturini Fendi tarafından geliştirilen orijinal imza çantasının yeniden sürümü olan yepyeni Baguette 1997’yi tanıttı. Canlanma, Baget Walk adlı kısa bir video dizisinin yanı sıra yenilenen Baget 1997’yi sergileyen çeşitli görüntülerde tanıtıldı.

Paris’te gerçekleşen dizi, Parisli kızların Paris sokaklarında yürürken yakalandığı Fransız ekmeği gibi giyilen kolun altında sıkışmış görünen bagetin adına saygı gösteriyor. Baget 1997, elbette, ince taraflar ve ayarlanabilir bir sap içeren orijinal siluetten esinlenmiştir ve bu efsanevi siluetin ünlü özünü canlandırır.

Ayrıca, vintage çantanın birçok güçlü malzemesinin bazıları, kitschy payetler ve güzel çiçek nakışları da dahil olmak üzere Baget 1997’nin dönüşüyle ​​geri getirilir. Arşiv şekilleri, ünlü Fendi FF logosunu bozan FF Vertigo desenine sahip bu yaştaki şeklin yepyeni yinelemelerinin yanında gösterilmiştir. Sanatçı Sarah Coleman ile işbirliği içinde yaratılan Çarpık Logo, Maison’un klasik logosuna harika bir alternatiftir ve psychedelic bir desen sunar ve görsel olarak baş döndürücü bir etki yaratır. Desen, kaplanmış tuval ve Fendi’nin klasik kahverengi kumaş jakarında sunuluyor.

İster yeni bir Fendi hayranı ister orijinal bir baget adanan olun, bu arşiv canlanması herhangi bir koleksiyoncu dolabında olmalıdır. Burada gösterilen bagetlerin fiyatları, kaplanmış tuval versiyonu için 2.950 $ ‘dan payetli baget için 3.750 $’ a kadar değişmektedir. Baget 1997 şimdi Fendi butiklerinde ve Fendi.com’da mevcuttur.