Bugünün doymuş çanta pazarında, görülmesi gereken her şeyi görmüş olabilir miyiz? Demek istediğim, monogramlar ve payetler anlarını yaşıyor; Saplamalar, kesme ve saçaklar periyodik olarak ortaya çıkar ve bir noktada veya bir daha fazla el çantasında mümkün olan her türlü süslemenin yer aldığı (bunların sadece Fendi Bagetinde ezici bir çoğunluğu!)

Ayrıca, en son ne zaman gerçekten “yeni” bir çanta şekli gördük? Loewe Bulmaca? Louis Vuitton Uçak? Yoksa BV koşuşturması? Hepsi daha uzun süredir var olan siluetlerin spin-off’ları değil mi?

Bununla birlikte, potansiyel olarak devredilen bir şey olamayacağını öngördüğümüz için, moda evlerinin tasarımları çalkalamaya devam etmeyeceğini ve sezondan sonraki mevsimden ve hatta bazı son derece hit olanları göstermeyeceğini göstermiyor. Aralarında mevsimler.

Tamam, belki de gerçek durum göründüğü kadar dikkat çekici değildir (ya da öyle mi?). Ancak, şimdi ideal sunan şaşırtıcı sayıda seçenek olduğunu kesinlikle reddedemez. Demek istediğim, yeni bir çanta satın almaya karar verdiğinizde, bir mini, maksi veya aralarında bir şey seçiyor musunuz? Nötr veya bir renk popu, hangisini seçiyorsunuz? Gittiğiniz belirli bir marka var mı? Zarif süslemeler mi yoksa ince nüanslarla temiz, minimalist stiller misiniz?

Hiçbir soru yok, maksimum kullanım ve satın alma işlemlerinden yerine getirme elde edebileceklerinden emin olmak için önemli araştırma çalışması yapılması gerekmez. yanı sıra en çok tecrübeli alıcıların yanı sıra acemileri de hayal kırıklığına uğratmak zorunda.

Chanel konteyner çantası
Fashionphile aracılığıyla

2.750 $

Bu zamanlarda, temellere geri dönebilmek, yani çanlarla ve ıslıklarla düzenli bir siluete rastlamak için bir rahatlama – nay, saf mutluluk – gibi geliyor. Bunun yanı sıra, tartışmalı olarak, Mansur Gavriel’in şimdi kült benzeri konteyner çantası ilk kez başlatıldığında meydana geldi.

Marka, 2010 yılında bir şovda tatmin olan ve 2012’de ilk cüzdanlarını tanıtan Tasarımcı ikilisi Rachel Mansur ve Floriana Gavriel’in yenilikçi parlaklığından doğdu. 2000’lerin yanı sıra sonraki ekonomik çöküşün yanı sıra, dünyanın basit bir ekonomik lüks çizgisine ihtiyacı olduğunu veya açıkladıkları gibi, bir céline pahasına adamak zorunda kalmadan Want Les Essentiels de la Vie’nin çok daha kadınsı bir versiyonunu hissettiler. .

İtalyan deri ve iki parçanın farklı renkli deri parçasının ayrı bir gölgede deri astarlı bir el çantası yapmak için birbirine kaynaştığı özel bir İtalyan yöntemi kullanılarak. 2013’te olduğu gibi, moda tasarımcısı Steven Alan’ın saygısını kazanmış olan marka, hızlı bir şekilde editörler, etkileyiciler ve tüccarlar arasında olmazsa olmazsa-kusursuz yüksek kaliteleri ve cazip maliyetleri, onları zorlaştırmasını sağlıyor. dövmek! Şimdiye kadar markaları, belirgin bir taşıma ve lezzetli görünümlü şeker çantası, kova ve kısa bir süre sonra, küçük kapsayıcıya sahip bir çanta répertoiresine ek olarak, ayakkabılardan hazır giyime her şeye sahiptir. Markanın çok önemli teklifleri kalıyor.

Mansur Gavriel Konteyner Çantası Cammello/Rosa
Mansur Gavriel aracılığıyla

695 $

Ancak, konteyner torbaları yeni bir şey değildir. Çantaların sıkışık pazarında, konteyner modadaki en eski silüetlerden biri kalır. Bununla birlikte, tarihteki avcı-toplayıcılar bu şekilden tamamen farklı olmayan torbalar kullanırken, ilk gerçek konteyner bugün istenmeye devam ediyor-Louis Vuitton Noe! 1932’de üretilen birçok taraftar, NOE’nin Gaston Louis Vuitton’a özel bir satın alma olduğunun bilincinde, başlangıçta 5 şişe şampanya getirmek için yaratılmıştır – merkezde beşinci tersine dört dik. Bu arada, ikinci İkinci Dünya Savaşı’ndaki askerler tarafından su ve aletler sunmak için katlanabilir kova tarzı torbalar da kullanıldı. Bununla birlikte, bir moda aksesuarı olarak konteyner çantası, ilk olarak 50’li yıllarda Hermès tarafından tasarlandı, Chanel’in özel “kare kovası” ile Koç’un Heritage Bonnie Cashin Edition tarafından hızla uyuldu.

Ancak konteyner silueti, bir gardırop klasiği olmak için kalma gücüne sahip mi?
Estetiğinin paralel olması zordur. 80’lerde ve 90’larda öne çıkan çıplak deride alın ve her yere ve her yere getirilebilecek bir çantanız var. Öte yandan, geleneksel bir siyah veya bronzluk, çok fazla aşınma göstermeyecek kadar çok yönlü olmayacak. Artı, kovanın akışlı saçları, markaların stilleri sergilemek için olağanüstü bir tuval sağlıyor – Noe gibi monogramlar, Loewe Paula’nın ibiza balon çantası gibi canlı baskılar, Chanel’in drawstringlerin bulunduğu yerde zincirlerle vurgulanmış sürümü veya bu gucci dengeleme Altına bağlı bir kask ile numara mı? Dürüst olmak gerekirse, bu beni yakaladıbiraz şaşkın.

Gucci Binicilik Orijinal GG Taşıma Çantası
Luisaviaroma aracılığıyla

3.900 $

Bununla birlikte, pratik bir perspektiften, çanta severler konteyner çantası hakkındaki görüşlerine biraz bölünmüştür. Bir tote’nin yakalama ve hareket konforuna sahip olmak, esas olarak çekiliş tarafından güvence altına alınsa da, ferahtır, esas olarak çapraz gövde getirilebilir ve mikrodan gülünç derecede büyük olan her boyutta mevcuttur.

Öte yandan, konteyner de aynı şekilde “kara delik” olarak anlaşılan şey, yani tüm kişisel eşyalarınızın kaybolduğu ve içeri girdiğinizde sırlarınız için karıştırmaya bıraktığı bir alan.

Bununla birlikte, bu kullanılabilirlik aksaklıkları esas olarak, Mansur Gavriel’in Cammello/Rosa eşleştirmesi gibi açık renkli bir astar kullanıldığında hafifletilir. Bununla birlikte, bu esas olarak kişisel tercih meselesidir, ancak Mansur Gavriel’in kovasının eşsiz popülaritesi, hemen hemen her malzemede, renk kombinasyonunda ve akla gelebilecek maliyet noktasında bir versiyon sunulur.

Aslında, tek başına sunulan seçeneklerin sayısı konteyner çantasının uzun süreli popülaritesine işaret ediyor – aslında herkes için bir tane var! Konteynerin geri dönüşünün yanı sıra, tüm dürüst olmak gerekirse, bugüne kadar yavaşlamanın hiçbir göstergesi göstermeyen, Daniel Lee’nin Bottega Veneta’daki kreasyonları için çılgınlığı öngördü-deri ve herhangi bir Fazlalık türü, çantanın ana cazibesi olarak hizmet eder. Neyse ki, şu anda hoş karşılanan bir yaştayız – Maksimalistler onların sevdiklerine sunuyorlar ve minimalist moda tutkunları da var. Kovanın yanı sıra, her iki tarafta da zahmetsizce kayma yeteneği ile, çağdaş çanta sevgilisi için en iyi arkadaşı yapar.