ve büyük Walmart ve Fendi arasındaki destan sonunda bir yerleşimle karşılaştı. Fendi, Walmart – Sam’in kulübünün çantalarının 12 sahte tasarımına sahip olduğunu fark ettikten sonra Fendi dava açtı. Ama şimdi, her şey memnun topraktan memnun. Sorum şu: Bu neden oldu ??

İtalyan Moda Grubu Fendi S.R.L. Şirketler Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Wal-Mart Stores Inc.’in Sam’in Kulüp Depolama Tesisi Bölümü, Sam’in kulübünün mağazalarında sahte çantalar sattığı iddiaları konusunda bir anlaşmazlık çözdüğünü söyledi.

Şirketler, Sam’in kulübünün Fendi’ye gizli bir yerleşim tutarı ödeyeceğini ve Fendi’nin Sam’in kulübüne karşı davasını reddedeceğini söyledi.

Geçen yıl, Fendi Wal-Mart’a dava açtı, dünyanın en büyük satıcısını sahte çantalar satmak ve Sam’in kulüp depolama tesis mağazalarında gerçek olarak aktardı.

Aşağıdaki kısa makalenin geri kalanını okuyun. MSNBC’den kısa makale

Manhattan’daki ABD Bölge Mahkemesinde açılan dava, Sam’in kulüp mağazalarının “gerçek” Fendi ürünleri olarak tanımlanan el çantaları, cüzdanlar ve temel zincirleri sattığını söyledi.

Fendi’nin davası, Wal-Mart’ın ürünlerini hiç satın almadığını ve Fendi’ye ticari markasını taşıyan eşyalardan herhangi birinin gerçek olup olmadığını hiç sormadığını söyledi.

Fendi ürünleri genellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde Neiman Marcus ve Saks Fifth Avenue ve tüm dünyada Fendi butikleri gibi üst düzey mağazalarda satılmaktadır.

Sam’in Club başkanı ve CEO’su Doug McMillon, “Bu dava sırasında Fendi bize şikâyetinde özellikle belirtilen 12 çanta ve cüzdan türünün gerçek olmadığını bildirdi” dedi. “Bu bilgileri kabul ediyoruz.”

Sam’in Kulübü, tüm Fendi etiketli çantaları, cüzdanları ve eşarpları raflarından çıkardığını söyledi. Şirket, bir Sam’in kulübünde bir Fendi etiketi olan çanta, cüzdan veya eşarp satın alan müşterilerin, öğeyi tam bir geri ödeme için iade edebileceğini söyledi.

30 Nisan itibariyle Wal-Mart, Amerika Birleşik Devletleri’nde 582 Sam’in kulüplerini işletti. Müşteriler, toplu yiyeceklerden elmas mücevherlere ve ofis malzemelerine kadar her şeyi satan depolarda alışveriş yapmak için Sam’in Club’da üyelik satın alıyor.