[Editörün Notu: Yaz sonundan önce bu hafta mola veriyoruz, bu yüzden bir sonraki için Birkaç gün, yeni mesajların ve bazı eski favorilerin bir karışımını göreceksiniz. Bu ikincilerinden biri – bunun Purseeblog Classic olarak düşünün!]

Teoride, üst düzey alışveriş deneyimi, lüks malların yüksek maliyetini buna değer kılan şeylerden biri olmalıdır. Her şey hem markaların hem de tüketicilerin ideal olarak istediği gibi giderse, müşteriler nazik, değerli ortaklar tarafından desteklenen sakin, çarpıcı bir mağazada yırtıcı bir deneyimle tedavi edilir ve sonra ayrılır (müstehcen bir miktar parayla ayrıldıktan sonra, mağaza umutları) Fantezi ve şımartılmış hissetmek. Bununla birlikte, gerçekte, bazı durumlarda, lüks pazarın en tepesinde bile bu deneyimin garanti edilmesi zordur. Hermès’e sorun.

Çoğu lüks marka, talebi durdurmak ve bir kıtlık algısı yaratmak için ellerinden gelen her şeyi yapar, çünkü bunlar tam fiyat tasarımcının menteşe satın aldığı dinamiklerdir. Sonuçta, bir şey nadir veya özel görünmüyorsa, neden bunun için prim ödersiniz? Hiçbir marka, bu algılar ortalama olarak biraz abartılı olsa bile, moda çevrelerinin çok ötesinde efsanevi olan Hermès’ten daha iyi bir marka daha iyi değildir. Yine de, Paris’teki Rue du Faubourg Saint-Honoré’deki Hermès küresel amiral mağazasında alışveriş yapmakla ilgili olduğunda, şehre gitmek isteyen uluslararası turistlerden gelen talep, butiğin müşterilere uygun bir şekilde hizmet etme yeteneğini aştı daha fazla olmasa bile, Paris’te bir gezgin kalışının tam bir gününü alabilen biraz karmaşık ve zaman alıcı bir randevu sistemine geçiş ile sonuçlandı.

Hermès acolytes’in ifade ettiği gibi FSH mağazası, çeşitli nedenlerle popülerdir. Birincisi, Batı Avrupa dışındaki turistlerin, hem uluslararası pazar fiyatlandırması hem de önemli vergi indirim teşviklerindeki farklılıklar nedeniyle bölgeye giderken lüks mallar için alışveriş yapması çok daha ucuzdur. (Bu konuda çok daha fazla bilgi için, alışveriş yaparken uluslararası fiyatlandırma ve uluslararası vergi teşviklerini en üst düzeye çıkarmak için rehberlerimize göz atın.) İkincisi, FSH butiği Paris’teki en önemli olanıdır ve tipik olarak en iyi çantalar stokuna sahiptir, Böylece akın etmek isteyen tüketiciler. Üçüncüsü, küresel amiral gemisi ve zaten Paris’e seyahat etmek için para harcıyorsanız ve özel bir çantayla eve gelmek istiyorsanız, en önemli Hermès butikinden satın almakla ilgili bir hikaye olması iyi olmaz mıydı? dünya? Sonuçta, deneyim fiyatın bir parçası.

Tüm bu unsurlar, mağazanın kalabalığını yönetmekle ilgili olduğunda çok zengin olmayan bir gerçeklikle sonuçlanan ideal bir tüketici ilgisi fırtınası yarattı. Kaos’a küçük bir satın alma yapmak için Hermès, mağazanın satış ortaklarından (SAS) biriyle mevcut bir ilişkisi olmayan tüketiciler için bir randevu sistemi uyguladı. Sistem, kime sorduğunuza bağlı olarak ya müthiş çalışır ya da saldırgan bir şekilde kötüdür. Soruyu PurseForum Hermès üyelerimize koyduk ve aşağıda, yönergeleri takip eden ve hayallerinin çantasıyla kaçıştan eve gelen insanlardan gelen öneriler ve püf noktaları ile birlikte satın alma sürecinin adımlarının bir dökümünü aldık.

(Not: Bu prosedürler el çantaları ve deri ürünler için geçerlidir; kalabalık olmadığı sürece markanın mücevherlerini, ipeklerini, ayakkabılarını, hazır giyim ve diğer ürün kategorilerini bırakma bazında satın almak genellikle mümkündür. karşı konulmaz bunaltıcı.)

Randevu almak

FSH Hermès butikinde, Birkin veya Kelly’yi takmak, sınırlı kaynaklardan oldukça aranan ve mevcut olan her şeyi elde etmekle aynı ilk adımla başlar: sıraya girersiniz. Butik Paris saat 10: 30’da açılır ve bundan önce, mağazanın iki girişinin dışındaki kaldırımlarda çizgiler oluşur: Ana Giriş ve mağazanın Sellier Departmanına açılan yan giriş. Üyelerimiz sıraya girmek için 8:00 ve 9:30 arasında geldiğini bildirdi ve aralarında en erken bile bekleyen ilk insanlar değildi. Örneğin, TPF üyesi SQSD bize, “Eşim ve ben saat 8: 30’da bekledik. Önümüzde 18 kişi vardı ve mağaza açıldığında hat 22 civarında baktı. 13:00 için randevumuz var. ” Bu arada, üye Sheanabelle biraz sonra geldi: “Bu, Salı günü Ekim ayında oldu. 09: 22’de çevrimiçi oldu. Yan kapıda 6 kişi ve yaklaşık 24 kişi vardı. Güzel nişanlısı yan kapıya gönderdim. 10:20 yaşındayken, kuyruğu kontrol etmek için çizginin dışına çıktım ve arkamda iyi bir 40 kişi vardı. Bana saat 15: 30’da verildi. ”

Hermès Faubourg Saint-Honoré Ön Giriş Purseforum Üyesi JEMK927

Hedefiniz bir SA tarafından mümkün olduğunca hızlı bir şekilde görülecekse, AL’nizi ayarlayınEkstra kol, gitmenin yolu olabilir. Mağazadaki ilk tüketiciler, hepsi işgal edilene kadar yerinde SAS’a atanır ve bundan sonra randevular günün geri kalanı için yalıtılır. Randevunuzu almak için mağazaya ne kadar hızlı girerseniz, randevunuz ne kadar erken olur ve mağazanın gördüğünüz zamana kadar istek listenizde bir şey olması muhtemeldir.

Genel olarak, çok daha fazla tüketici, FSH butikinin ana girişinde yan taraftan daha fazla sıraya girme eğilimindedir, ancak bir çift, ön kapının çok daha avantajlı olduğu söylentilerini duysa da, üyelerimizin hiçbiri bunu yapmanın belirli bir avantajını kaydetmeyi tartışmadı. Yalnız seyahat etmiyorsanız, Sheanabelle’nin ayak izlerini takip etmek ve mürettebatınızı mümkün olduğunca iyi kaplanmış üslerinizi elde etmek için iki çizgi arasında bölmek en iyisi olabilir. Bölün ve fethet, değil mi?

Sanki mağaza kalabalık kontrolü hakkında titiz değil gibi görünüyor. FSH randevu deneyimlerini paylaşan çok sayıda insan, öndeki arkadaşlara katılan çizgi kesicileri tartıştı ve daha da geri dönen insanlar, kapılar açılır açılmaz önlerinde olanların önünde mağazaya koştu. Hiçbiri Hermès Güvenliği ve Güvenliği bu konuda çok şey yapmayı tartışmadı. TPF üyesi Loverofchanel bize, “Açılış saatine yaklaştıkça, önümüzdeki çizgi çizgi kesiciler nedeniyle iki katına çıktı. Sadece bu değil, kapılar açıldığında, arkamızdaki bazı insanlar kapıya koşuyor, bizi ve birçoğunu önümüzde kesiyor. ”

Sabah dizisi, erken randevu süresi ve en iyi el çantası kullanılabilirliği elde etmek için en iyi bahistir, ancak günün satın alma konusunda açık fikirliyseniz veya deneyime sahip olmak ve puan almaya çalışmak yerine eğlenceli bir şey almak için çok daha meraklıysanız Günün Tek Siyah Birkin, randevular bazı durumlarda günün ilerleyen saatlerinde bulunabilir ve kullanılabilirliği kontrol ederek yapılabilir. Meşgul gezgin mevsimleri veya daha ağır alışveriş günleri (örneğin Cumartesi), tüm randevular zaten verilmiş olabilir, ancak üyelerimizin birçoğunun akşamın erken saatlerinde randevu için circa’da kontrol etme şansı vardı. (Referans olarak mağaza 19: 00’da kapanır.)

Randevunuzu Beklemek

“Randevu” teriminin her iki tarafın da önceden kabul ettiği sabit bir zaman ima ettiğini düşünebilirsiniz, ancak FSH butik sisteminde, ayrılan zamanınız gün boyunca atlayacak ve mağazaya oldukça hızlı bir şekilde rapor vermeye hazır olmalısınız . Hermès’in kullandığı sistem, müşteriye gönderilen bir bağlantı oluşturur ve daha sonra değişen randevu süresini izlemek için bu sayfayı satın almak için gün boyunca canlandırmak onun işidir.

Bu, turistlerin, farklı bir hücre pazarından Paris’e seyahat eden el çantası umutluları için pahalı olabilen kısa mesajlar alma yeteneğinin yanı sıra veri ile süslenmiş bir akıllı telefon kullanmasını gerektiriyor. Beş rakamın maliyetine mal olabilecek çantalar satın almak isteyen insanlar için, bunun ortalama bir Avrupalı ​​tatilcisi için olduğu kadar endişe verici olmayabileceğini umuyorum. Yine de, akılda tutulması gereken bir şey.

Atanan SA’nız önceki müşterileriyle bitirdiğinde, Hermès size mağazaya dönmenizi isteyen başka bir mesaj gönderecektir. Son randevu sürenize geç kalırsanız, mağaza sizi ağırlamaya çalışacaktır, ancak SA’nız zaten başka bir alışveriş yapmışsa biraz daha beklemeniz gerekebilir. Bu konaklama ve hermès, seçeneklerini düşünürken daha önceki tüketicileri acele etmek istemiyorlar, muhtemelen FSH butiğinin günün başında randevu sürelerini garanti edememesinin nedenidir. Randevuları sırasında tüketiciler için müthiş – hepsinden sonra, 15 büyük harcamaya karar verirken saatte olmak isteyen mi? – ancak daha sonraki randevularla müşterileri doldurmak için çok zaman yaratabilir. Neyse ki, mağazanın etrafındaki alan diğer alışveriş ve sapmalar için yok.

Randevunuz sırasında ne olur

Yani zaman geldi. Anneliğin içindesiniz. Şampanya içiyorsunuz ve biraz para harcama zamanı. Ne tür bir deneyim bekleyebilirsiniz? Forum üyelerimizin raporlarına dayanarak, SA’nız size stil, boyut, deri, renk ve donanım tercihleriniz hakkında bazı kapsamlı sorular soracak ve daha sonra potansiyel koordinasyon cüzdanları ve küçük deri ile birlikte seçeneklerinizi tek tek göstereceksiniz. mal. Bu, elinizde bir Birkin varsa ve mevcut olan bir Kelly’yi düşünmek istiyorsanız, Birkin’in başka bir randevudaki biri tarafından potansiyel olarak yakalanması için stok odasına geri dönmesi gerekir.

Ne yazık ki, tüketicilerin mağazanın neye sahip olduğunu bilmelerinin bir yolu yoktur, bu nedenle tercihlerinizin ve anlaşma kabuğunuzun ne olduğu ve ne kadar esnek olmaya hazır olduğunuz hakkında randevudan önce uzun ve zor düşünmek önemlidir. Şu anda, sunduğunuz her şeyi satın almak çok caziptir – özellikle de birkin ise – ama bu çok expeNSIVE Alıcının elinizde olacağınız pişmanlığı.

Bir rüya çantası sağlama ihtimaliniz

Sorumuza cevap veren bazı forum üyeleri zevklerine uygun çantalar bulamamasına rağmen (örneğin, bir binin istenmiş ve bir bahçe partisi sağlandı), beklenmedik bir sayı çok az ya da çok geldi Birkins ve Kellys de dahil olmak üzere bulmayı umdukları şey. Ve bu sadece uzun zamandır Hermès müşterileri için de geçerli değildi; Bir Tpfer, Mrs.santio, daha önce marka ile hiç bir çanta satın almamış olmasına rağmen popüler etoupe renginde 30 cm’lik bir Birkin attı.

Birkin TPF Üyesi JEMK927, Hermès Faubourg Saint-Honoré’ye yaptığı kontrolde sağlandı.

FSH butikindeki büyük çanta skorlarının hikayelerinde ortak bulduğum birçok görünen şey, SA ile konuşkan, dostça bir deneyim oldu. Daha önce müşteri hizmetlerinde çalıştıysanız, bu muhtemelen sizin için bir şok olmaz; İnsanların size bir hizmetçi gibi davranma hakkına sahip oldukları bir konumda olduğunuzda size nezaket ve saygı ile davranan insanlar için yukarıda ve öteye gitmek doğaldır. Birkins’te, hayatta olduğu gibi, tutumunuz önemlidir.

FSH butiğinde birkaç kez başarılı bir şekilde alışveriş yapan bir Hermès müşterisi olan CocketBook Pup tarafından sağlanan bazı değerli önerilerle sizi bırakacağız:

Hermes her şeyin bir bilgisini ve takdirini gösterin.

Tasarımcı Duds’un başından kalma aşırıya kaçmayın. Hermès müşterisine benziyor. Sıradan güzellik kuralları.

Hermès çantanız varsa, taşıyın.

Geçmişte bir Hermès çantası satın aldıysanız, geri döndüğünüzde yanınıza getirin.

Her zaman herkese kibar olun: müşteriler, personel, güvenlik. Hissy, seni hiçbir yere götürmez.

Günün ilerleyen saatlerinde randevu süreniz varsa, mağazada loiter yapmayın (örneğin, telefonunuzu okurken ayakkabı bölümünde oturun). Keşfedilecek ve kaşlarını çatacak.

Bir çanta almaya güvenmeyin veya tatilinizi yok etmesine izin vermeyin. Hiçbir şey verilmez. Bazı durumlarda dürüst olmak gerekirse, o gün istediğiniz şeye sahip değiller.

Ayrıca, alışveriş ve satın alma çantaları için prosedürlerin biraz daha normal olduğu birkaç Paris Hermès mağazası var. Envanterleri o kadar büyük olmayabilir ve küresel amiral gemisinin heyecanını elde edemezsiniz, ancak içeri girip nispeten zamanında bir şekilde çıkabilir ve daha da önemlisi tatilinize devam edebilirsiniz.