hiç gerçekten sevdiğiniz bir çanta gördünüz mü, ancak derinlerde anladığınızı anladınız, asla yaşam tarzınızı da şekillendirmeyecek çünkü büyük olasılıkla asla sahip olmayacaksınız, tam olarak ne kadar hayran olursanız olun? Ben de düpedüz pratik olmasına rağmen, Judith Leiber’in kristal minaudières’ini çok sevdim. Bu yenilik çantalarının herkesin çayı olmadığını tamamen kabul etsem de, onları küçük sanat eserleri olarak görmeyi seçiyorum. Doğal olarak ayrıntılı detaylara yöneliyorum ve Leiber estetiği kesinlikle süslü olan her şey gibi düşüyor. Her parça el işi bir sevgi emeğidir ve her bir çanta özenle yaratılır. Sınırsız parlamalarla entegre olan eğlenceli, kitschy stilleri beni içeri çekiyor ve iç çocuğumun en iyisini yakalamak için ele alıyorlar. Eğlenceli, ancak garip bir şekilde sofistike, ünlü stillerin piyasadaki en eksantrik olanlardan birkaçı olduğunu reddetme yok. Başka hiçbir marka, Judith Leiber gibi ilginç yapamazlar, aynı zamanda endişelendiğim kadarıyla kendi nişleridir.

Bu çantalarla ilgili çok sevdiğim şeyin, Judith Leiber ve bu bit güzelliklerinin kökenleri hakkında çok daha fazla şey keşfettikten sonra, kristal torbaların zayıf bir metal partiden üretildiğini buldum. Leiber, metalden yapılmış bir çanta üretiyordu ve satın aldığı metalin rengi tasarım vizyonuyla sıralanmadı, bu yüzden hızlı inanan Leiber, olumsuz malzemeyi tamamen kristallerle kapladı. Çılgınca başarılı kristal minaudière başlangıcı yatıyor. Bir çanta tarzından bir imparatorluk üretebilen herkes yanlış gitti ve Judith Leiber’in sahip olduğu azim, tasarım için olağanüstü gözüyle birlikte huşu duyuyorum. Çok sayıda insan renksiz metali atmış olsa da, kaynaklarını kullanabildi, taze bir şey stil edebildi ve mesleğini bir moda ikonu olarak tanıttı – ne bir ilham!

[SC_IC_AD1]
Judith Leiber’in sanat ve moda gezegenleri üzerinde bir arada var olma stillerini düşünüyorum ve çantaları dünyanın birçok prestijli sanat müzelerinde sergileniyor. Aslında, Leiber’in stilleri ilk olarak tercih ettiğim müzeye, cüzdan müzesine ve cüzdanlara gitmek için gözüme çarptı. Amsterdam’daki müze, Leiber’in birçok muhteşem stilinden birkaçı ve müzeye gittiğim için Crystal Minaudières için kalbimde özel bir yer tuttum. Kendinizi Amsterdam’da keşfederseniz, müzeyi incelediğinizden emin olun – bu gerçekten muhteşem cüzdanların bir hazinesidir ve aynı zamanda koleksiyonunda çok sayıda tarihi cüzdanı barındıran bir tarih dersinde yer alır.

Piyangoyu kazanırsam, Judith Leiber’den bir çanta, yapacağım ilk eğlenceli satın alma olarak listemin en üstünde oturacaktı! Tam işte favorilerim:

Judith Leiber Swirl Candy Grasp (4.495 $

Judith Leiber Popsicle Box kavrama (4.195 $)

Judith Leiber Sıcak Hava Balon Gökkuşağı (4.695 $)

Judith Leiber Schloss Kale Gram Torbası (5.695 $)

Judith Leiber Gumball Cihaz Kavrama (4.995 $)

Judith Leiber Popcorn Matine (5.695 $)

Judith Leiber Telefon Arama Bana Brick Telefon (5.695 $)

Judith Leiber Peony Crystal Grasp (4.495 $)