Bugünün gardırop itirafları taksiti, Detroit’ten gelen bir avukatın çanta seven rutinlerine son derece dürüst, ham ve samimi bir bakış. Birçoğumuz genç yıllarımızda cüzdanlarla olan ilişkimize başlarken, bu itirafçı üniversiteden sonra tasarımcı çantalarına erişemedi. Çiftin balayında diğer yarısı tarafından satın alınan ilk çantasını, bir eğitmen hobo’sunu akılda tutar – çok tatlı! Bu çanta meraklısı şimdi esas olarak Hermès ve Louis Vuitton’da alışveriş yapmayı tercih etse de, yine de zaman zaman son derece ilk hoboyu getirecek. Diğer çanta severler gibi, bu koleksiyoncu bir tür çanta bağımlılığı ile mücadele etti, ancak terapi ile bu problemlerin köküne ulaşmak için büyük bir iş yaptı ve yardım talep etmenin uygun olduğu gerçeğini yineliyor, yani takdire şayan! Kariyerinde daha önce influencer kültürüne kaydolmak için kullanılan eski bir desen takipçisi olan bu Birkin tutkunu, bundan ve ‘çanta barışını’ keşfetmede her zamanki gibi devam etti. Aşağıdaki CC’nin tamamını kontrol ettim ve kendinizi göndermeyi hatırlamıyor!

Kendi itirafınızı paylaşın!

Temeller

Yaş: 36
Cinsiyet kimliği: kadın
Konum: Detroit
Meslek: Avukat
Endüstri: Büyük Teknoloji
Maaş: 190.000 dolar
Hanehalkı Geliri: 400.000 dolar

Çantalar

PurseForum üyesi misiniz? Evet

Ne kadar çok çantaya sahipsin? 20+? 18 üst düzey ve 5 veya daha yüksek cadde/diğer rastgele

Koleksiyonunuzda hangi çantalar var?

Prada Executive Taşıma Çift Zip – Siyah, Saffiano
LV Quick 30 – Damier Ebene
LV Speedyb 30 – Damier Azur
LV Quick 25 – Monogram
LV Rossmore PM Crossbody – Amarante, Vernis
LV Pochette Accessoires – Damier Azur ve Monogram
Lv onthego taşıma – noir, empreinte
Chanel Yaşsız Tutma – Siyah, Havyar W/ Artan Altın Donanımı
Hermès Evelyne I GM – TABAC CAMEL PHW
Hermès B30 – Noir Phw
Hermès B35 – Gold Phw
Hermès B25 – EToupe Phw
Hermès Vintage K32 – Rouge H
Celine Geleneksel Orta Kutu Çantası – Kertenkele
Dior Book Carry – Donanma Oblik
Mulberry Seaton, Micro – Siyah kabartmalı
Fendi Peekaboo Medium – Siyah Canavar Gözleri

Koleksiyonunuzun değeri ne kadar? 65.000 dolar

Çok pahalı çantanız nedir? Birkinlerim değer açısından çok pahalı. Hepsini önceden sevilen pazarda aldım, bu yüzden perakende üzerinde oldukça prim ödedim!

Koleksiyonunuzdaki en önemli markalar veya parçalar nelerdir? Yine, Birkinlerim benim için oldukça önemli. Onları koleksiyonuma eklemeden önce yıllarca tasarruf etmenin yanı sıra planlamanın yanı sıra her biri mesleğimdeki büyük bir kilometre taşını kutlamak için satın alındı.

İlk tasarımcı çantanızı kaç yaşını ve neydi? Tasarımcı ve üst düzey cüzdanlar üniversiteden sonra çok sonraya kadar benim için bir seçim değildi. İlk tasarımcı çantamın balayım sırasında gerçekten elde edildiğine inanıyorum. Diğer yarım bana bugüne kadar giydiğim güzel bir eğitmen hobo çantası aldı!

Bir sonraki satın almak istediğiniz belirli bir çanta var mı? Radar idealimde hiçbir şey yok. Pandemik kilitleme sağladığı gibi, çok fazla satın almıyorum. Çanta satın alımıyla ilgili olduğunda, fiziksel olarak yönetmek ve satın almadan önce çantaları denemek için bir mağazaya girmekten zevk alıyorum. İdeal şimdi çantaları şahsen görmek için rahat değilim, bu yüzden bir sonraki satın alımdan bir süre önce olabileceğine inanıyorum.

Özel bir duygusal değeri tutan belirli bir çanta var mı? Büyükannem tarafından bana birkaç yıl önce sağlanan vintage bir boncuklu bekletme var – sadece sevgi ile sağlanan marka adı yok. Onun değerli parçalarından biriydi!

Çantalarınızın modifikasyonu insanların sizi veya tam olarak nasıl tedavi edildiğinizi algılamasını hissediyor musunuz? Yapıyorum-rahat hissetmem uzun zaman aldı, üst düzey çantalarımdan birkaçını benim hakkımda hangi varsayımların yapılabileceğini anlıyor. Tam burada otuzlu yaşlarımda, artık beni rahatsız etmiyor, ancak hala rastgele görünümlerin yanı sıra farklı butiklerdeki bazı SAS’tan tonun değiştirilmesinin bilincindeyim. Örneğin Birkins’imi işe getirmiyorum, aynı zamanda o ortamda çok daha ince parçalar getirme eğilimindeyim. Bir sürü “çanta arkadaşım” da yok-yakın iyi arkadaşlarımın çoğu cüzdanları umursamıyor ve neredeyse hepsi farklı bir servet braketinde. Etraflarına üst düzey ürünler getirip getirmediğimi umursamayacaklarını anlıyorum, ancak aynı şekilde birlikte olduğumuzda onlara ilgi çekmemeye çalışıyorum. Dürüst olmak gerekirse, herhangi bir türün Birkin’in ne olduğunu anladığından emin değilim – bunun hakkında hiç konuşmadık!

Alışveriş

Yeni çantalar ne kadar yaygın olarak alıyorsunuz? Gördüğüm şeylere bağlı olarak yılda 1-2 kez.

En çok hangi mağazalarda düzenli? Son zamanlarda, Hermès ve LV. Büyük bir Chanel insanı olarak kullandım, ancak şimdi o moda evinden sadece bir parça var.

Hiç ikinci el çantalar aldın mı? Nerede kullanılıyorsun? YES! Mağazada ne istediğimi keşfetmekte zorlandığımda, normalde FashionPhile gibi yerlere yöneliyorum. Ben de birkaç kez FashionPhile ile teklif satın aldım ve deneyimden çok memnun oldum.

Yeni alımlar için ödeme yapmak için eski çantalar mı sunuyorsunuz? Gerçekten değil – bu yıl kullanılmayan çantaların büyük bir yükseltmesini yaptım (çoğunlukla yaşam tarzımı şekillendirmeyen desen çantalar) ve sonuçta elde edilen miktar B25’ime doğru gitti – anladığım geleneksel bir çanta yapacağım geleneksel bir çanta Çağlar için olduğu gibi de kullanın. Bununla birlikte, şu anda sahip olduğum ürünleri satarak çok daha fazla satın almayı finanse etmeye çalışmanın kaygan eğiminden endişe ediyorum. Çoğunlukla, neredeyse tüm çantalarımı kullanmanın yanı sıra hala kullanıyorum, bu yüzden büyük olasılıkla çok kısa süre sonra özleyeceğim bir şeyden kurtulurdum

Hiç daha fazla çanta satın almak için toplumsal baskı hissettiniz mi? Kesinlikle kullandım-influencer-kültür kariyerimin başlarında bana güçlü bir tutuşa sahipti ve aynı zamanda yeni çantalar ve yeni çantalar ve eşyalar satın alarak ve “kim olduğumu” anlamaya çalıştım. o alanda. Ancak 10 yıl sonra, kim olduğumun yanı sıra sevdiğimden de çok rahat oldum; “Miktardan kalite”, tüm moda seçimleriyle ilgili olduğunda sloganım oldu. Temel mücevher, eşarp ve mükemmel bir çanta ile geleneksel ve nötr bir kombinasyon benim için en otantik hissediyor ve artık büyük desenlere gerçekten doğru yola çıkmıyorum.

Çanta satın alım yatırımlarınızı düşünüyor musunuz? Gerçekten değil – şimdi şimdiye kadar olduğu kadar “çanta barışına” yakın olduğuma göre, hiçbir şeyle ayrılmak ya da para kazanmayı teklif etmek istemiyorum! Ayrıca çantaları düzenli olarak kullanıyorum, bu yüzden paradaki değerlerinin biraz azaldığından eminim. Yeterince eski olduğunda çocuğuma aktarmayı umduğum bir çantaya tutunuyorum – ancak bu benim aldığım kadar “yatırım” a yakın.

Alma kararlarınızı kim etkiliyor? YouTube’da moda blog yazarları olarak kullanıldı. Şimdi sadece ben. ?

Satış ortağı bağlantıları alışverişiniz için etkili mi? Hayır – Herhangi bir mağazada SA bağlantım yok.

Neden yeni bir şey almanın ötesinde alışveriş yapmaktan zevk alıyorsunuz? Uzun bir süre, satın almanın “Yeterli miyim?” zihniyet. Genç yaşta da benimseyen ailemle birlikte duygusal olarak küfürlü ve ihmalli bir çocukluk/genç adulthood ile deneyimlendim. Yetişkinliğimdeki pahalı şeyler almamın büyük bir kısmının, etrafımdaki kişilere “bir şeye değer” olduğumu ve terk edilmiş olan çocuğun ötesinde büyüdüğünü ve her iki ailesi tarafından da bir kenara itildiğini anlıyorum. Ancak bu kesinlikle bir dipleri olmayan bir fincan tamamlamaya çalışıyordu.

Bugüne kadar hala o zamandan itibaren endişe ve kayıp duyguları ile mücadele ediyorum; Ancak terapi, kariyer başarısı, gençlerimden ve diğer yarısından benzeri ile çalışmaya devam edebiliyorum. Bu yüzden kendim için yeni bir şey seçmekten zevk alırken, “Av” parlaklığını biraz kaybetti. İdeal şimdi, ailemle zaman paylaşmamı sağlayan yeni hobiler seçmenin yanı sıra, gençlerim ve kocam için çok daha eğlenceli bir yöntemim var.

Görünüşünüz, etnik kökeniniz veya cinsiyetiniz nedeniyle bir mağazada veya dükkanda daha düşük bir hizmetiniz olduğunu hissettiniz mi? Olduğunu anlıyorum, ancak deneyimlemedim.

Para

Çantalarınız için kim ödüyor? Ben, kocamdan ara sıra hediyelerle.

Çanta alımlarınız için bir bütçe planı bir kenara mı koyuyorsunuz? Tuttuğum bir “eğlence fonu” var, ancak sadece faturaların, tasarrufların vb. Yanı sıra katkıda bulunuyorum.

Tabu konuları

Bir tasarımcı öğesi için ödeme yapamadığınız için hiç sahte satın aldınız mı? Numara.

Önemli olanlardan satın alımları hiç gizlediniz mi? Sadece onun için olduklarında. ?

Bir çanta için ödemek için yaptığınız en çılgın şey nedir? Yaklaşık on yıl boyunca belirli bir çantaya tasarruf etmek ve daha sonra ideal olanın mevcut olması için çok daha fazla yıl mı bekliyorsunuz? Çılgın görünüyor, ancak yaşadım!

Satın alma işleminizin hiç bir sorun olduğuna inanıyor musunuz? Hiç satın alma bağımlılığında zor zamanlar geçirdiğinizi hissettiniz mi? Daha önceki cevabımı görün… tam olarak bir satın alma bağımlılığı değildi, ancak etrafımdaki kişiler tarafından yetenekli ve başarılı bir insan olarak görülme arzusuyla beslendi. Şimdi, bu nitelikler, başkalarının beni tam olarak nasıl görmeyi seçtiğinden bağımsız olarak, kendim hakkında doğru olduğunu bildiğim şeylerdir, bu yüzden “bağımlılık” biraz sakinleşmiş gibi görünüyor. Ayrıca, IG’nin yanı sıra YouTube etkileyicilerinin yanı sıra takip etmek için kullandığım blog yazarlarının yanı sıra tamamen abone oldum, bu yüzden satın alma kaşıntısını yeniden canlandırmam için büyük bir olasılık yok.

Kalanı

Başka pahalı hobi veya tutku var mı? Fotoğraf – Filmin yanı sıra ekipmana da biraz harcıyorum.

Başka bir şeydahil etmek ister misin? Herhangi bir kişiyi satın almak için olası bağımlılıkların ışığına çıkarmaya karşı uyarırım – eğlenceli olarak gösterilebilir, ancak bazıları için yararlı olmaktan çok daha zararlı olabilir. Benim için, çok uzun süre el çantası bağımlılığı olması için şaka yaptım ve çok sayıda çanta incelemesi/1. gösterim/WIMB videolarının tadını çıkardıktan sonra devam etmeyi sağladı. Ancak sonunda, perakende terapisiyle kendi kendine tedavi ettiğim gerçek sorunların büyük bir kısmını görmezden gelmenin yanı sıra bastırıyordum. Bu işi yapmaktan kaçınırken, şimdi tüm bu kafaya hitap etmeye çalıştığım için hayattan çok daha mutluyum. Yardım istemek ya da başkalarının durmaya hazır olmadığı sağlıksız rutinlerden uzak durmaya üzücü!