Givenchy’nin yaratıcı yönetmeni Clare Wiight Kellerin, sadece üç yıl sonra marka için pozisyonunu bırakmasını sağlayacak. Waight Keller, ikonik Fransız tasarım evinin sanatsal müdürü olarak adlandırılacak olan ilk kadındı ve bugünkü onun yerine geçti.

New York Times, Amerikan tasarımcısı Matthew Williams’ın Weather Keller’ın yaratıcı yönetmen olarak değiştireceğini ve kadınların ve erkeklerden aksesuarlara kadar değişen markanın tüm yaratıcı yönlerinden sorumlu olacağını bildirdi.

Williams, üç yıllık bir sürede GIVenchy’de yaratıcıya başa çıkacak olan üçüncü tasarımcıdır ve marka için heyecan verici bir geçiş getirecektir. Waight Keller’ın estetiğinin geçmişte Givenchy’den gördüğü şeylerden farklıyken, resmi bir tasarım eğitimi olmayan Williams, Williams bir streetwear kökenden geliyor. Tasarımcı, Haute Streetwear Line 1017 Alyx 9SM’nin kurucusudur ve her iki Leydi Gaga ve Kanye West ile işbirliği yapan GIG’ler de dahil olmak üzere etkileyici bir özgeçmiştir.

Bu hamle bazılarına şaşırtıcı olabilir, ancak moda daha rahat ve streetwear ağır estetik olarak hareket ettiği için, seçimin tümü şok edici değildir. Givenchy’nin LVMH’ye ait olduğunu belirtmekte fayda var ve bu seçim, arka planı da streetwear olan Louis Vuitton’daki Virgil Abloh’un atanmasını takip ediyor. Ek olarak, Williams’ın estetiği, 2005’ten 2017’ye kadar Keller’ten önce Givenchy’ye başkanlık eden Riccardo Tisci’sine uygundur.

GIVENCHY, “Maison’un eşsiz konumu ve zamansız aura, inkar edilemez bir simge ve atölyelerle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum. Takımlar, modernite ve kapsadaya dayanarak yeni bir döneme taşımak. ” Onun görevi yarın, 16 Haziran’da başlıyor.