Herkesin neden belirli bir üst düzey büyük istediğinin endişesine yanıt. Moda ve üst düzey, beynimizdeki yumuşak alanları, fiziksel cazibe ile baştan çıkarılanların yanı sıra, gerekçeden ziyade dokunsal zevkleri de dürtmek için ima edilmektedir. Bununla birlikte, bazen, bir çanta insan dileğinin bu yönünün bile çok ötesine geçer ve sonra şehvetli bir şeye aşar ve tamamen farklı bir seviyede avlanır. Bu çantaların kutsal kasesi Hermès Himalaya Timsah Birkin’dir.

Çoğunuz büyük olasılıkla bu çantaya aşina olmanın yanı sıra ismi kabul ediyorsunuz, ancak gerçekten ne anlama geliyor, tam olarak ne kadar sıra dışı onlar ve bilirsiniz, genel olarak teklif nedir? Yıllar boyunca kafası karışmış Hermès profesyonelleri olmayan birçok çanta tutkunuyla konuştum, bu yüzden aşağıda, bu çantanın ne olduğuna ve neden böyle bir aşağıdakileri etkilediğine dair rekoru doğrudan ayarlıyorum.

Timsah Himalayalar’dan mı?
Hayır. Bunu uzun süre tahmin ettim, ancak o zaman Himalayaların soğuk olduğunu aklımda tuttum.

… Torba Himalayalar’da mı yapıldı?
Ayrıca hayır.

Torbanın Himalaya Dağları ile bitecek bir şey var mı?
Hayır gerçek değil.

Hmmm.
Biliyorum.

Peki bu ismi nasıl alacaktı?
“Himalaya”, bu özel beyaz, bej ve gri kombinasyonu için sadece Hermès gölge adıdır. Sadece Himalayalar’ın burada denkleme girdiği gibi, karla kaplı dağları uyandırmak ima ediliyor.

Bu vahşi.
Doğru?

Tamam, eğer sadece belirli bir renk yoluysa, yaygara nedir?
Görünüşe göre, kombinasyonun açık renkleri ve gölge kaymaları, onu yaratmayı özellikle zor ve zaman alıcı bir şey haline getiriyor. Açık renklerin timsah üzerinde başarılması özellikle zordur, bu nedenle en iyi olanı (ve doğru olması gerekir) elde etmek, zanaatkârın gizlemeyi işleyen kısmında dikkate değer bir beceri gerektirir. Himalaya Birkins ve Kellys üzerinde kullanılan derecelendirme yöntemi, diğer tüm Hermès renk yolları arasında farklıdır.

En pahalı Himalaya Birkins ve Kellys de aynı şekilde elmaslarla kaplanmış beyaz altın donanıma sahiptir, ancak giriş seviyesi tasarımlar palladyum içerir. (“Giriş seviyesi” burada yanlış bir isimdir; bunlardan biri sizi yine de yeniden satış pazarında yaklaşık 90.000 dolar geri getirecektir.)

Başlangıçta, Himalaya Niloticus timsahı sadece Birkins’te sunuldu, ancak şimdi hem Birkins hem de Kellys malzemede sunuldu.

Tam olarak ne kadar sıra dışı?
Geçen yıl New York Times tarafından bildirilen söylentilere göre, çantaların çok azı yapıldı – yılda sadece bir veya iki.

Peki, tam olarak bir Himalaya Hermès çantasını nasıl alıyorsunuz?
En basit yöntem, ikinci el pazarda Christie’nin veya miras gibi bir açık artırma evinden bir tane satın almaktır, ancak doğrudan kaynaktan birini istiyorsanız, bir satın alma geçmişini biriktirerek yıllar (ve muhtemelen sayısız sayısız dolar) geçirmeniz gerekir. Hermès’in bir gün olma olasılığı için amiral gemisi mağazalarından biri, belki de bir tane verilebilir.

Çok gibi görünüyor.
Bazı insanların çok parası var.