Orada çok fazla güzel çanta ve her sezon çok daha fazlası yaratılıyor ve piyasaya sürülüyor, zaten sahip olduğunuz şeyi takdir etmek gittikçe zorlaşıyor. Büyüyen bir çanta koleksiyonuna rağmen – sadece geçen yıl iki tasarımcı çanta ve üç çağdaş çanta satın aldım – şu anda sahip olduğum çantalardan hastalanmamak daha zor ve daha zor buluyorum. İki ya da üç yıl önce, eşyalarımı bir çantaya atardım – beni yanlış anlamayın, harika olurdu – ve onu değiştirmeden haftalarca kullanın. Kışın, bordo Chloé Marcie çantam, siyah bir Chloé tote ya da Monogram Louis Vuitton çantalarım arasında geçiş yapardım, ancak onları değiştirmeden bir ay önce bile haftalarca kullanırdım.

Şimdi, çantalarımdan o kadar kolay hastalanıyorum ki kendimi düzenli olarak değiştiriyorum, evden çıkmamın sonsuza kadar sürdüğü noktaya kadar, çünkü çanta kutumdan kazıyorum, ben de bulmaya çalışıyorum ‘ m Arıyorum. Geçen hafta sonu, kıyafetimle eşleştiği için kirli beyaz Chloé Drew’a geçtim ve aslında bitmeden altı gün boyunca kullandığım için memnun kaldım. Gucci Marmont’umu bugün yedekte buldum, ama son birkaç gün boyunca eşyalarımı başka bir çantada tutmuştum. Sahip olduğum tüm çantaları sevmeme ve birçoğunu elde etmek için çok çalıştığımda, neden onlardan bu kadar bıktığımı anlamıyorum. Çoğu zaman, sadece yaptığım şeyden dolayı olup olmadığını merak ediyorum – görüyorum ve test ediyorum ki zihnim geri dönen bir ping pong topu ve bir tasarımcıdan diğerine dördüncü gibi. Ama öyle düşünmüyorum, çünkü benim gibi aynı sorunu olan çok sayıda çanta sever olduğunu hayal ediyorum!

Mayıs ayında 28 yaşına girdim ve kariyerime sadece birkaç yıl geçtim, bu yüzden istediğim her çantayı (hatta istediğimi söylediğim çantaların dörtte birini bile almak!) Bir olasılık değil. Tutuşma ve tutumlu olmayı çok isterdim, aslında finansımla ilgili olduğunda nispeten sorumluyum ve umutsuzca fazla harcamaya çalışıyorum. Çantalarımı farklı şekilde şekillendirmek ve onları döndürmek için elimden geleni yapsam da, şimdi her zamankinden çok daha fazla, kendimi düzenli olarak yeni bir şey özlem görüyorum. Test etmek için bir örnek olarak aldığım bir çanta olsun, çevrimiçi gezinirken bulduğum bir çanta veya hatta süper şık bir yabancıya gözüme çarpan bir çanta, sadece benimumdan edinme dürtüsünü alamıyorum kafa! Gözüme sahip olduğum belirli bir kemer çantası satın almayı ciddiye alıyorum, ama endişeleniyorum – ve ne zaman – anladım, kısa bir süre sonra yıpranacağım ve başka bir şey özlem etmeye başlayacağım! Torba yorgunluğunun kaçınılmaz olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa bundan kaçınmanın yolları var mı?