‘dan Birkins Kaynakları Hermès Birkin, moda meraklıları için onlarca yıldır ünlü bir sanat öğesi oldu, ancak şimdi Uberartist Jeff Koons, aranan çantaları gerçek sanata dönüştürmeye niyetli. Koons, Sofia Coppola’nın yanı sıra Diane von Furstenberg gibi çantalar tedarik etti ve aynı zamanda, güçlü sanatçıların yardımıyla dünyaya yardım eden Birleşmiş Milletler vakıflarının bir kolu olan Job Perpetual’a fayda sağlamak için heykele dahil etti. .

Koons, bu eserleri, hayırsever bir çizgi ile uzun zamandır bir koleksiyoncu olan Svetlana Kuzmicheva-Uspenskaya ile ortaklaşa yarattı. Hayırsever çabalara daha büyük ilgi göstermek için Birkins bağışlamak için ünlüleri görevlendirdiklerini belirtiyor; Sadece bir çek oluşturmak yerine, ünlüler kendilerine kullandıkları ve sevdikleri bir şey sağlıyorlar (ve görünüşte, Koons’un zaten ultra fiyatlı çalışmasına çok daha fazla değer katacak).

Koons’un çalışmalarının zaten bir koleksiyoncu ordusu ve zenginlerin kişisel koleksiyonlarından aranan cüzdanların eklenmesi, ihtiyacı olan çocuklar için birkaç dolardan çok daha fazlasını yükseltmeyecektir.

[Harper’ın Çarşısı aracılığıyla resim]