Dürüst olalım: Çoğumuz tasarımcı çantalarımıza çocuklarımız gibi davranıyoruz-yani en yüksek özen, sevgi ve özveri ile. O halde, onları günlük yaşamın tehlikelerinden – hırsızlıktan hasara, sellere ve daha fazlasına – nasıl bildiğimiz en iyi yollardan korumaya çalışmamız gerekir. Buna potansiyel sigorta koruma planları da dahildir.

Tasarımcı çantanızı gerçekten sigortalayabileceğinizi bilmiyor muydunuz? Amerika Birleşik Devletleri’nde bunu yapmanın üç genel yolu vardır. Aşağıda, onları sizin için yıkıyoruz.

1. Markanın kendi garanti politikasına göz atın

Değerli çantanızın bunu yapan markaya dayanarak altında olduğu garantisini öğrenmeye başlamak isteyeceksiniz. Örneğin, koç Chanel ve Prada, tüm ürünlerine bir yıllık garanti sunuyor. Gucci cüzdanları ise genellikle ömür boyu garanti altındadır. Louis Vuitton’un beğenileri diğer markalar herhangi bir garanti sunmuyor.

El çantanızın herhangi bir tür koruma planı altında olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, ürünü gerçekten satın almadan önce çeşitli markaları çağırmak veya seçeneklerinizi sormaktır.

Akılda tutulması gereken önemli bir not: Hepsi olmasa da, bu garanti politikalarının çoğu, sadece el çantanızdaki hasarı ve tamamlayıcı onarım hizmetlerini sunmaktadır. Bu nedenle, çantanız evinizde kaybolur, çalınır, yanmış veya taşkınlarsa herhangi bir tür para almayı beklemeyin. Koruma aradığınız şey buysa, bunun yerine aşağıdaki seçeneklere göz atın.

2. Ev sahiplerinin sigortası genellikle gitmenin yoludur

El çantalarınızda sigorta almanın en popüler ve belki de en basit yolu ev sahipleri sigorta planınızdan geçmektir. “Her türlü ev sahibi sigortası kişisel ev koruması içerir” diyor uzmansurancereviews.com’da sigorta uzmanı Imani Francies. Bununla birlikte, bu planlar, bazı çanta sahipleri için tatmin edici hissetmeyebilecek bir sayı olan ev sahiplerinin tüm değerinin sadece% 70’ini kapsar.

Durum buysa, temel olarak geleneksel koruma planınızın korunmasını genişleten Programlı Kişisel Ev (SPP) adlı tamamlayıcı bir sigorta poliçesini tercih edebilirsiniz. Francies, “SPP’yi bir çanta gibi belirli ürünler için satın alabilirsiniz” diyor. “Öğelerinizin tam olarak korunmasını sağlar, ancak bir seferde yalnızca bir öğeyi güvence altına alabilirsiniz. Bununla birlikte, ihtiyacınız olan kadar SPP çıkarabilirsiniz. ”

Sigorta planları benzer politikalar için biraz farklı isimlere sahip olabilir ve koruma detayları tahtada değişebilir (fiyatlandırmadan planın hesaba kattığı koşullara kadar), ancak genel fikir aynıdır: eğer varsa Bir tasarımcı çanta gibi değerli bir ürün var – aylık olarak sigorta ödeyebilir ve kaybedilirse, hasar görürse veya çalınırsa çantanın değerinin% 100’ünü alabilirsiniz.

Fransızlara göre, bu değer, ürünün fiyatını, amortisman oranını ve piyasadaki mevcut değerini içeren bir formül aracılığıyla hesaplanır. Uzman da aynı şekilde, çantayı yasal olarak edindiğinizi ve değerini tahmin etmek için genellikle bir makbuz göstermeniz gerektiğini not eder.

Bir evin yok mu? Endişelenmeyin: Neredeyse tüm kiralık sigorta planları da aynı şekilde kişisel evi dikkate alan bir politika oluşturmanızı sağlar. “Bazı politikalar, evinizdeki öğelerin değerini belirtmenizi sağlar ve bu, geleneksel korumanın sunduğu maksimum korumaya dahil edilmezse, daha sonra ekstra kapsam hakkında bilgi alabilirsiniz” diyor kira ile ilgili politikalar hakkında bilgi verebilirsiniz. .

3. Özel sigorta çözümleri de aynı şekilde bir seçenektir

El çantası koruma planları ile ilgili hızlı bir Google araması, aynı şekilde, temel olarak belirli sigorta şirketleri tarafından sağlanan planlar olan, ancak çoğunluğu arasında tipik olmayan özel sigorta çözümlerini içeren bir dizi sonuç verir. Tipik ev sahiplerinin sigortanızın sunduklarından daha geniş bir koruma arıyorsanız, bu özel çözümlere bakmak isteyeceksiniz.

Örneğin AIG Özel Müşteri Grubu, 2015 yılında giyilebilir bir koleksiyon koruma planı yayınladı. İkincisinin politikaları, sel, deprem, kalıp, güveler ve kazaların neden olduğu her türlü tasarımcı kıyafet hasarını (evet, çantaları içeren) kapsamaktadır. Tabii ki, her şey için fiyat ödemek zorunda kalacaksınız: Örneğin gardırobunuza 1 milyon dolar değerinde değer verirseniz, sigortalamak için yılda yaklaşık 3.000 dolar harcamak istiyorsunuz.

Bu üst düzey rotayı tercih ediyorsanız (hayır, sizi suçlamıyoruz), o zaman birkaç sigorta acentesini çağırmayı ve sizin için mükemmel özel seçeneği bulmak için çevrimiçi olarak gayretinizi yapmanızı öneririz. senin güzelliklerin.

Çanta koleksiyonunuzu sigortalıyor musunuz? Öyleyse nasıl?